Založ si blog

Symbolom lásky nie je srdce, ale pomaranč

Od včera sa cítim ako hrdinka. Ešte vo februári som teatrálne predpovedala zrušené maturity. O dva mesiace sa táto predstava stala skutočnosťou a ja dnes sedím v kuchyni, pijem čierny čaj a premýšľam  nad novou zárobkovou činnosťou.  Veštenie temnej budúcnosti? Znie to dosť  dobre, však?  Možno by som sa dostala aj do hlavného vysielacieho času alebo aspoň  ako polnočné terno pre osamelých.  Žena s flegmatickým výrazom tváre, gúľajúce oči a čistý pesimizmus,… to chceš.

 

zdroj: Autor.
najkrajšia mačka v hre

Ručné práce mi teda nevyšli a varenie tiež nie je mojou obľúbenou činnosťou.  Nuž, to je fakt. Ako vegan, ktorý sa zasekol niekde na začiatku svojho racionálneho rozhodnutia – zachrániť zem, som  o tom presvedčená. Zem som síce nezachránila, ale pár zvierat áno. A tam to aj zostalo, žiadne foodblogy, žiadne fotky jedla, žiadne inovatívne recepty, žiadna svojpomocná cesta za úspechom a miliónovým zárobkom a nič, čo by nadväzovalo na môj veľký životný krok po rokoch vegetariánstva. Nech…  viem predpovedať budúcnosť, aspoň si to myslím, tak ma v tom, prosím, nechajte aspoň ešte ďalšie dve hodiny.

 

Celé mesiace sa môj životný krok držal naozaj skvele až na chvíle, keď som  musela variť. Nie, ani v tomto prípade absolútnej potreby som sa nedokopala k šporáku. Vegan a absolútna neschopnosť v kuchyni nejdú  vôbec dokopy. Nie je to jing a jang a žiadne spriaznené spojenie, ktoré by určili  hviezdy. Hlad.  Vedeli ste, že nemôžete položiť vrecko ryže do kovovej nádoby, zapnúť oheň, nechať to tak, medzitým si hodiť oddychový iqos, potom nechať zovrieť vodu v kanvici a nakoniec to úbohé vrecko zaliať horúcou vodou? Ak ste to vedeli, tak nič. Ak ste to nevedeli a ste tiež rovnako v šoku ako ja, potom to ani neskúšajte, ryža sa prilepí o hrniec, voda bude náhle žltá, ako by sa do nej vyliala tequila a celé to bude odporne smrdieť.

 

Mám rada pomaranče. Povzdych. Také tie viac sladké ako kyslé, ktoré sa vám rozplývajú na jazyku a zapĺňajú deficit vitamínu C… alebo niečo také. Neviem ich šúpať. Vždy, vždy, prisahám, že vždy skončím celá uleptaná  aj za ušami, prípadne to vzdám v polovici. Možno je to  nejaká životná metafora o láske k zložitým veciam, o námahe a času, ktorý musíte venovať k úspechu…. Nie, pre mňa sú to len obyčajné klišé omáčky, ktorých sa rada vzdám.  Všetko zlé je vraj na niečo dobré, a tak nám život podsúva ďalšiu paralelu o tom,  že ak vám niekto ošúpe pomaranč, urobí to z čistej  lásky.  Neverím, že by to niekto len tak. Len tak bez lásky.

 

Táto myšlienka sa mi dosť pozdáva,  ale  dieru s ňou do sveta zrejme neurobím…

Patálie v komfortnej zóne

03.07.2020

Čo dáš – dostaneš, len neviem, kedy som odovzdala toľko úžasného dobra, ktoré sa mi trochu prilepilo na prsty. Tá smola sa mi prilepila na päty a je to ako prepad do stredu horúceho asfaltu. To je to, čo nikto nechce. Ešte nedávno som sa teatrálne sťažovala na prácu v hoteli, ktorá ma za dva dni ubila ako poľovníckeho psa. Nieže by som nechcela pracovať, ale [...]

Čo je skutočné a čo nám len predostrela spoločnosť?  

13.06.2020

Včera som so svojou priateľkou viedla zaujímavý rozhovor. Teda viedla… skôr som mala akúsi filozofickú prednášku pred zaspávaním a to sa stalo podnetom pre tento článok, ktorého nádych bude trochu iný, než ten, na aký ste si už u mňa zvykli. Prejdime rovno k veci. Narodíme sa, dajú nám meno, naučíme sa jesť, prestať plakať, piť, stáť na nohách, [...]

COVIDANT 2020

12.05.2020

Afganistan Kábul Výbuch

Útok na sídlo tajnej služby v Afganistane si vyžiadal 11 mŕtvych a 63 zranených

13.07.2020 21:44

Útok odštartoval samovražedný atentátnik, ktorý pri vchode do komplexu odpálil auto naložené výbušninami.

STU, FIIT, Fakulta informatiky a informačných technológií STU

Akademický senát STU neodvolal dekana fakulty informatiky

13.07.2020 20:42

Za návrh odvolať dekana Ivana Kotuliaka bolo 18 členov senátu, proti 13 členov a traja sa zdržali. Na odvolanie bolo potrebných 23 hlasov.

zbraň, pištol

Česká vláda schválila návrh, ktorý do ústavy zavedie právo na zbraň

13.07.2020 20:10

Zbraňou môže byť podľa správy všetko, čo urobí zásah voči ľudskému telu dôraznejším.

Poland Presidential Election

Rozdelené Poľsko si vybralo Dudu

13.07.2020 20:00

Je Poľsko polarizovaná spoločnosť? Potvrdzujú to prezidentské voľby, ktoré vyhrala súčasná hlava štátu Andrzej Duda?

Neullior.Aeternum

Volám sa Neullior. Volajte ma Neullior.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 22062x
Priemerná čítanosť článkov: 1226x

Autor blogu

Kategórie