Založ si blog

Vykorisťovanie autora alebo ako si z neho spraviť handru

Vydavateľ sa nechce rozpisovať o príčinách, tak to napíšem zaňho. Príčinou sporu je, že HRUBÝM SPÔSOBOM PORUŠILI AUTORSKÝ ZÁKON a knihu vydali a distribuovali bez PLATNEJ VYDAVATEĽSKEJ ZMLUVY. Áno, podala som trestné oznámenie. Okrem iného vydavateľ ani nerešpektoval zákon o povinných výtlačkoch do knižníc v zmysle zákona (Zákon č. 212/1997 Z. z.)

 

Je absolútne poburujúce, že z týchto dvoch porušení zákonov mám vyjsť ja ako tá zlá. Kde  začína a konči profesionalita tohto vydavateľstva? A že ich šokovalo, že sa prípadom zaoberá polícia? Za to si naozaj môžu jedine sami. Namiesto toho, aby si vstúpili do svedomia, pokračujú takýmto detinským spôsobom a za svoje chyby vinia autora.

 

Kto si knihu kúpiť nestihol, už si ju nekúpi, ak nebude konať rýchlo na stránke Martinusu, knihu sa totiž rozhodli stiahnuť z distribúcie. (Podnetné riešenie po desiatich mesiacoch čo na nej neoprávnene profitovali)

 

Tí, ktorí ste to stihli, vlastníte jedinečnú knihu vydanú za jedinečných podmienok. (ďakujem všetkým, ktorí tak učinili a chceli ma podporiť. Vážim si to.)

 

 

 

 

P.S
Ďakujem Vydavateľstvu Pars Artem za možnosť vydať svoj debut u iného vydavateľa. Je pravdou, že som zmluvu vlastnoručne podpísala, tak teda ďakujem, že ma dobrovoľne uviedli do omylu, že podpisujem platnú zmluvu. 🙂

Dožijem sa výsledkov vyšetrovania?

08.09.2020

Dnes mi bol zaslaný komentár , ktorý uverejnila na svojom profile riaditeľka vydavateľskej sekcie vydavateľstva, ktoré vydalo moju knihy Pomiluj ma, keď umrie láska, . Z mojej strany bolo podané trestné oznámenie vo veci porušenia autorských práv a prokuratúra už postúpila vec orgánom činným v trestnom konaní. Nie len, že mi „ukradli“ knihu resp. vydavateľská [...]

Čo je skutočné a čo nám len predostrela spoločnosť?  

13.06.2020

Včera som so svojou priateľkou viedla zaujímavý rozhovor. Teda viedla… skôr som mala akúsi filozofickú prednášku pred zaspávaním a to sa stalo podnetom pre tento článok, ktorého nádych bude trochu iný, než ten, na aký ste si už u mňa zvykli. Prejdime rovno k veci. Narodíme sa, dajú nám meno, naučíme sa jesť, prestať plakať, piť, stáť na nohách, [...]

COVIDANT 2020

12.05.2020

Ľuboš Blaha, poslanec NR SR (Smer)

Blaha už nečelí obvineniu za status, ktorý sa nepáčil Ďuriš Nicholsonovej

24.09.2020 16:42

Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) už nečelí obvineniu v súvislosti so statusom na sociálnej sieti, v ktorom mal obhajovať zločiny komunizmu.

Alexander Lukašenko / Bielorusko /

Lukašenko reagoval na neuznanie jeho inaugurácie západnými štátmi

24.09.2020 16:04

Zdôraznil, že vo voľbách získal napriek veľkej podpore pre jeho súperku Cichanovskú 80 percent hlasov.

Britain EU Brexit

Británia môže mať hranicu navyše. Brexitovú

24.09.2020 15:17

Bude mať anglický Kent vlastnú menu a armádu? A bude mu vládnuť kráľovná Alžbeta II.?

rtvs, rtvs logo, rozhlas a televízia slovenska,

Zvýšenie poplatkov za RTVS? Nikto sa k návrhu radšej nehlási

24.09.2020 15:15

Odkiaľ sa vzal návrh, že treba výrazne zvýšiť koncesionárske poplatky? Nikto sa k tomu nehlási. Premiér Matovič to v zárodku rázne zarazil.

Neullior.Aeternum

Volám sa Neullior. Volajte ma Neullior.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 25184x
Priemerná čítanosť článkov: 1399x

Autor blogu

Kategórie