Založ si blog

Výber prvého auta skončil elektrickou kolobežkou

Som žena, čo je rozoznateľné z mojej profilovej fotky. Som žena, ak ide o lososovú a korálovú farbu. Som žena,  keď  prichádza jeseň a všade sú  úžasné kabáty. Som žena, keď ide o vlasy, ale to je asi tak všetko.  Teraz som pred dôležitým rozhodnutím.  Musím si vybrať svoje prvé  auto. Nie, nemôžem si vraj vybrať auto podľa farby, aby mi šlo ku kabelke. Nie, nemôžem si vybrať auto len podľa toho či ide o hatchback alebo sedan. Ale môžem si vybrať auto podľa  toho,  či s ním budem vedieť parkovať. Pozdĺžne parkovanie  to nikdy nebude, prosím  neodcudzujte ma.

 

zdroj: autor.

Po roku a pol premýšľania spadlo moje rozhodnutie na Feliciu PickUP, pretože nemám priateľov a je to pickup. Toľko som si robila srandu  z toho auta až som ho začala vidieť na každom kroku. Nebolo to moje oficiálne rozhodnutie, ale aspoň som  bavila okolie. Potom som chcela skúter, ktorý nie je dvakrát praktický v zimných mesiacoch. Vzhľadom na  status  študenta muselo isť  o skvelého veterána. Žiadne nemcké auto – podmienka. Prečo? Pretože v Kobre 11 neskončili najlepšie.

 

Francúzi a taliani vraj nie sú dobrá voľba, tak som od toho rovno upustila. Vraj by som nezvládala servis. Vraj by som nezvládala tuhé riadenie. Neviem, čo to je, ale prijala som to ako argument.  Uplynuli ďalšie mesiace a ja som skončila v Japonsku. Dizajn by naozaj šiel, tuhé riadenie nikto nespomínal,  drahý servis pri  autách, ktoré sú rovnako staré alebo o päť rokov mladšie ako ja, vraj  zvládnem a možno ma odvezú aj do Prahy. A možno iba raz.  Myslíte, že čierne auto bude vhodnou voľbou?

 

Po ďalšom mesiaci, kedy som nadšene spávala vo svojej práci, prišla nútená dovolenka a miesto auta si môžem kúpiť jedine elektrickú kolobežku. Ale na leto by to šlo, nie?

Vykorisťovanie autora alebo ako si z neho spraviť handru

15.09.2020

Vydavateľ sa nechce rozpisovať o príčinách, tak to napíšem zaňho. Príčinou sporu je, že HRUBÝM SPÔSOBOM PORUŠILI AUTORSKÝ ZÁKON a knihu vydali a distribuovali bez PLATNEJ VYDAVATEĽSKEJ ZMLUVY. Áno, podala som trestné oznámenie. Okrem iného vydavateľ ani nerešpektoval zákon o povinných výtlačkoch do knižníc v zmysle zákona (Zákon č. 212/1997 Z. z.) Je [...]

Dožijem sa výsledkov vyšetrovania?

08.09.2020

Dnes mi bol zaslaný komentár , ktorý uverejnila na svojom profile riaditeľka vydavateľskej sekcie vydavateľstva, ktoré vydalo moju knihy Pomiluj ma, keď umrie láska, . Z mojej strany bolo podané trestné oznámenie vo veci porušenia autorských práv a prokuratúra už postúpila vec orgánom činným v trestnom konaní. Nie len, že mi „ukradli“ knihu resp. vydavateľská [...]

Čo je skutočné a čo nám len predostrela spoločnosť?  

13.06.2020

Včera som so svojou priateľkou viedla zaujímavý rozhovor. Teda viedla… skôr som mala akúsi filozofickú prednášku pred zaspávaním a to sa stalo podnetom pre tento článok, ktorého nádych bude trochu iný, než ten, na aký ste si už u mňa zvykli. Prejdime rovno k veci. Narodíme sa, dajú nám meno, naučíme sa jesť, prestať plakať, piť, stáť na nohách, [...]

Donald Trump

Trump neplánuje udeliť milosť sebe ani svojej rodine

18.01.2021 07:50

Dosluhujúci americký prezident chce v posledný deň vo funkcii pred inauguráciou svojho nástupcu Joea Bidena udeliť ešte viac ako 100 milostí.

vakcína očkovanie koronavírus

ONLINE: Očkovanie v Európe sa spomalí pre chýbajúce vakcíny

18.01.2021 06:00, aktualizované: 07:14

Európania pocítia výpadok vakcín od spoločností Pfizer/BioNTech, kým výrobca neprestaví linky na vyššiu kapacitu.

pocasie-18-1-2021

Z -20 ºC na + 12 ºC. Počasie sa prevráti naruby

18.01.2021 00:00

Slovensko zažije počas jediného týždňa radikálne zmeny - v počasí. Od mrazivých zimných teplôt k jarným.

China Wheres Jack Ma

Komunisti žiarlia. Čo sa stalo najslávnejšiemu čínskemu miliardárovi?

18.01.2021 00:00

Jack Ma má majetok v hodnote takmer 60 miliárd dolárov. No zdá sa, že moc a vplyv druhého najbohatšieho Číňana narazila na limity.

Neullior.Aeternum

Volám sa Neullior. Volajte ma Neullior.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 27256x
Priemerná čítanosť článkov: 1514x

Autor blogu

Kategórie