Založ si blog

Výber prvého auta skončil elektrickou kolobežkou

Som žena, čo je rozoznateľné z mojej profilovej fotky. Som žena, ak ide o lososovú a korálovú farbu. Som žena,  keď  prichádza jeseň a všade sú  úžasné kabáty. Som žena, keď ide o vlasy, ale to je asi tak všetko.  Teraz som pred dôležitým rozhodnutím.  Musím si vybrať svoje prvé  auto. Nie, nemôžem si vraj vybrať auto podľa farby, aby mi šlo ku kabelke. Nie, nemôžem si vybrať auto len podľa toho či ide o hatchback alebo sedan. Ale môžem si vybrať auto podľa  toho,  či s ním budem vedieť parkovať. Pozdĺžne parkovanie  to nikdy nebude, prosím  neodcudzujte ma.

 

zdroj: autor.

Po roku a pol premýšľania spadlo moje rozhodnutie na Feliciu PickUP, pretože nemám priateľov a je to pickup. Toľko som si robila srandu  z toho auta až som ho začala vidieť na každom kroku. Nebolo to moje oficiálne rozhodnutie, ale aspoň som  bavila okolie. Potom som chcela skúter, ktorý nie je dvakrát praktický v zimných mesiacoch. Vzhľadom na  status  študenta muselo isť  o skvelého veterána. Žiadne nemcké auto – podmienka. Prečo? Pretože v Kobre 11 neskončili najlepšie.

 

Francúzi a taliani vraj nie sú dobrá voľba, tak som od toho rovno upustila. Vraj by som nezvládala servis. Vraj by som nezvládala tuhé riadenie. Neviem, čo to je, ale prijala som to ako argument.  Uplynuli ďalšie mesiace a ja som skončila v Japonsku. Dizajn by naozaj šiel, tuhé riadenie nikto nespomínal,  drahý servis pri  autách, ktoré sú rovnako staré alebo o päť rokov mladšie ako ja, vraj  zvládnem a možno ma odvezú aj do Prahy. A možno iba raz.  Myslíte, že čierne auto bude vhodnou voľbou?

 

Po ďalšom mesiaci, kedy som nadšene spávala vo svojej práci, prišla nútená dovolenka a miesto auta si môžem kúpiť jedine elektrickú kolobežku. Ale na leto by to šlo, nie?

Patálie v komfortnej zóne

03.07.2020

Čo dáš – dostaneš, len neviem, kedy som odovzdala toľko úžasného dobra, ktoré sa mi trochu prilepilo na prsty. Tá smola sa mi prilepila na päty a je to ako prepad do stredu horúceho asfaltu. To je to, čo nikto nechce. Ešte nedávno som sa teatrálne sťažovala na prácu v hoteli, ktorá ma za dva dni ubila ako poľovníckeho psa. Nieže by som nechcela pracovať, ale [...]

Čo je skutočné a čo nám len predostrela spoločnosť?  

13.06.2020

Včera som so svojou priateľkou viedla zaujímavý rozhovor. Teda viedla… skôr som mala akúsi filozofickú prednášku pred zaspávaním a to sa stalo podnetom pre tento článok, ktorého nádych bude trochu iný, než ten, na aký ste si už u mňa zvykli. Prejdime rovno k veci. Narodíme sa, dajú nám meno, naučíme sa jesť, prestať plakať, piť, stáť na nohách, [...]

COVIDANT 2020

12.05.2020

pocasie-5-8-2020

Mraky miznú, prichádza druhá vlna horúčav

04.08.2020 21:57

Dážď len sporadicky, vyjasnenie, ustálenie počasia a opäť teplo. Začne sa druhá vlna horúčav. Kam môžu stúpnuť teploty?

Libanon, výbuch

Masívne výbuchy v Bejrúte zabili veľa ľudí, svet ponúka pomoc

04.08.2020 20:47, aktualizované: 23:33

Libanonskou metropolou Bejrút otriasli silné výbuchy, ktoré zabili desiatky ľudí, zranili ďalšie tisíce a zdemlovali mesto. Svet ponúka pomocnú ruku.

Prešov, výbuch plynu, panelák

Prešovská radnica nezaplatí milión eur za asanáciu vybuchnutého paneláku

04.08.2020 20:00

Prešov sa odvolal na posudok z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity, podľa ktorého reálne náklady predstavujú niečo vyše 781–tisíc eur.

vypocutie kandidatov na ustavnych sudcov, Fico,

Fico: Výber predsedu ŠTS bude politické rozhodnutie bez ohľadu na odbornosť

04.08.2020 19:01

Robert Fico dodal, že médiá už zrejme vybrali budúceho predsedu ŠTS, pričom podotkol, že je to jeho dobrý známy a tykajú si.

Neullior.Aeternum

Volám sa Neullior. Volajte ma Neullior.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 23152x
Priemerná čítanosť článkov: 1286x

Autor blogu

Kategórie