Založ si blog

Igor Matovič splnil môjmu psovi sen

Sedela som tam v tráve pod kvitnúcimi hruškami medzi  mravcami, húsenicami a všetkými  tými odporne roztomilými chrobákmi, z ktorých mám obrovský strach.  Je to chlad v mojej hlave  pred bezprostredným koncom sveta.

 

Svet sa dnes ráno zbláznil a včera tiež. Nakupovanie nikdy nebolo otravnejšou činnosťou ako dnes. Miniatúrny  dezinfekčný prostriedok na ruky za bezkonkurenčnú cenu! Len 12.99!  Bože! Asi umriem  na málo dezinfekcie, ak neumriem na nudu. Ale dosť o umieraní a tragických koncoch.

 

Hodinu som sledovala plaziace sa simáky po odpadnutom konári. Pamätáte si ešte na „ slimáčku máčku, vystrč rôžky….“  Hit môjho detstva a dlhoročná odrhovačka. Naučila som sa pliesť púpavové vence, ktoré by sa nerozpadli hneď po  tom, čo  ich pohladí jarný vánok.  A tiež už viem pískať na tráve, ako najväčšia dvadsaťjeden ročná pani našej ulice.

Zdroj: autor.

Na o tri domy ďalej  máme obrovské veľké polia a háj. Veľa zelene, a ak je niekde veľa zelene, znamená to, že je tam aj veľa kliešťov. Nikdy som nemala kliešťa a určite to nie je najkrajší prírodný dar. A tá príroda tiež nie je tak skvelý nápad, ak sa tam schádza celé obyvateľstvo našej obce. Buď sú všetci v supermarkete, alebo obdivujú snežienky a medvedí cesnak.

Som už mesiac doma. Mesiac bez práce. Je mi jasné, že nie som jediná, ale skúšala som sa vyhecovať k nejakým heroickým výkonom, ako štrikovanie, vyšívanie, tvorba brmbolcov alebo   iné handmade, ktoré by som mohla predávať na modrom koňovi, sashe a trhnúť tak neskutočný biznis, pretože  teraz je tá najvhodnejšia doba. Nie, to nie je, ale pravda neznie tak zábavne.

Moja jemná motorika  je úplne mimo, takže biznis sa nekoná. Rúško som si síce ušila, ale  je mi tak trochu o desať centimetrov väčšie.Škoda tašky od  nášho nového premiéra s dobre vyladeným popisom „ Fico chráni zlodejov“. Aby sme si to ujasnili, strihala som druhú stranu, lebo 100% bavlna  z marketingového daru mi prišla vhodnejšia, ako strihať Barbie obliečky.

 

Už však viem, ktorá zmrzlina je najlepšia,  že kofola je strašne hnusná. Prijemným  bodom týchto dní je ranná káva na terase,  poobedná káva na terase, večerný čaj na terase a psy, ktoré ma  ešte stále majú dosť. Tie  ich modlitby za celodenné trávanie času s pánom, neboli najlepším nápadom. Ach, a keby ste videli tie otrávené chlpaté tváre!  A Nie,  s kosačkou na trávu to práve dvakrát dobre neviem, ale zasadila som ríbezle.

 

Ešte chvíľu a začnem si odkladať peniaze na dôchodok, aby som mohla byť aktívnym dôchodcom, pretože toto asi nedám. A možno dám, lúštim krížovky a sudoku je uplne hard level. Tak možno na konci karantény …

Patálie v komfortnej zóne

03.07.2020

Čo dáš – dostaneš, len neviem, kedy som odovzdala toľko úžasného dobra, ktoré sa mi trochu prilepilo na prsty. Tá smola sa mi prilepila na päty a je to ako prepad do stredu horúceho asfaltu. To je to, čo nikto nechce. Ešte nedávno som sa teatrálne sťažovala na prácu v hoteli, ktorá ma za dva dni ubila ako poľovníckeho psa. Nieže by som nechcela pracovať, ale [...]

Čo je skutočné a čo nám len predostrela spoločnosť?  

13.06.2020

Včera som so svojou priateľkou viedla zaujímavý rozhovor. Teda viedla… skôr som mala akúsi filozofickú prednášku pred zaspávaním a to sa stalo podnetom pre tento článok, ktorého nádych bude trochu iný, než ten, na aký ste si už u mňa zvykli. Prejdime rovno k veci. Narodíme sa, dajú nám meno, naučíme sa jesť, prestať plakať, piť, stáť na nohách, [...]

COVIDANT 2020

12.05.2020

Loď

USA oficiálne odmietli nároky Číny v oblasti Juhočínskeho mora

13.07.2020 22:18

Šéf americkej diplomacie zároveň prisľúbil podporu spojencom a partnerom USA v regióne.

Afganistan Kábul Výbuch

Útok na sídlo tajnej služby v Afganistane si vyžiadal 11 mŕtvych a 63 zranených

13.07.2020 21:44

Útok odštartoval samovražedný atentátnik, ktorý pri vchode do komplexu odpálil auto naložené výbušninami.

STU, FIIT, Fakulta informatiky a informačných technológií STU

Akademický senát STU neodvolal dekana fakulty informatiky

13.07.2020 20:42

Za návrh odvolať dekana Ivana Kotuliaka bolo 18 členov senátu, proti 13 členov a traja sa zdržali. Na odvolanie bolo potrebných 23 hlasov.

zbraň, pištol

Česká vláda schválila návrh, ktorý do ústavy zavedie právo na zbraň

13.07.2020 20:10

Zbraňou môže byť podľa správy všetko, čo urobí zásah voči ľudskému telu dôraznejším.

Neullior.Aeternum

Volám sa Neullior. Volajte ma Neullior.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 22068x
Priemerná čítanosť článkov: 1226x

Autor blogu

Kategórie