Založ si blog

Som lesba aj počas koronavírusu

Teraz je to „moderné“, používať slovené spojenia ako korona-vírus, korona-kríza v každom druhom článku a v každej treťej vete, ktorá prelezie cez zovreté pery. A ja chcem ísť s davom.  Dnes cítim, že chcem ísť s davom.

 

 

Poukázať na svoju sexuálnu orientáciu na Slovensku je niečo vážnejšie  ako vražda, týranie detí, pedofília. Je to proti Bohu, proti viere, proti prírode a v neposlednom rade absentuje možnosť splodiť dieťa.  Sú to nepriestrelné argumenty, ktorými som sa dala odrovnať niekoľkokrát. Prípadný krst a očista dedičného hriechu nepripadá do úvahy. Som plná hriechu a na raňajky si s karanténnou pravidelnosťou robím ovsenú kašu.  Buď sa s tým zmierim alebo nezmierim. Žiadne peklo ani nebo, iba  Diablov advokát na Dome, z ktorého som si žiadne podprahové správy neodniesla až na nekonečnú charizmu  protagonistov.

 

Zaplatiť si HBO GO, vyzeralo  pred jedenástimi dňami naozaj ako dobrý nápad. Popcorn a celodenná dávka seriálov, filmov, rozprávok a typického slovenského zúfania. Nebol to dobrý nápad. Včera som sa  nešla prejsť, dnes som si neuvarila obed a večer určite nezaspím  v nejakom racionálnom čase. Pozvania na spoločnú cigu medzi dvoma  susednými domami na susedných dvoroch sú tiež pasé. Naposledy som si rifle obliekla pred mesiacom. Ak sa nehýbe ekonomika, dúfam, že sa nehýbe ani módny priemysel a ja nebudem  out. Takmer celý život som out, ale teraz by to bolo iné out.  Áno, ja viem, ja viem. Celý svet zúfa v strastiach, či prežijeme do rána a ja riešim fashion  na polovičnej úrovni. Hanbím sa.

zdroj: neviem či Amerika alebo internet

Správy o počte nových infikovaných som prestala sledovať. Kázne nášho pána premiéra som časovo ani psychicky nezvládala. Dve hodiny tento novozvolený neúplný mesiáš  našej skromnej krajiny dokáže rozprávať o ničom. Ani po mesiaci neviem, či si mám podať prihlášku na vysokú školu, či sa otvoria hranice, aby som mohla spraviť skúšky na vysokú školu,  neviem, či vôbec zmaturujem, ale hovorí sa, že áno.  Môj študentský život zastal.  Môj pracovný život zastal rovnako. Bolo strašne naivné myslieť si, že gastro bude fungovať nonstop. A že ma možno finančne spasí. V tomto období ma spasí jedine losovanie eurojackpotu v piatok večer.

 

Nie som práve najväčší životný optimista. Nemám rada ranné spievajúce hrdličky, škorce, holuby a všetky tie nepríjemné zvuky, pri ktorých sa nedá spať.  Nevlastníme záhradu, takže predstavy o rannom kopaní riadkov a sadení byliniek naozaj nepripadajú do úvahy. Na  napúšťanie bazénu je ešte skoro  a moje psy ma majú dosť.

 

Videla som Angelinu Jolie, Cate Blanchett, Lauru Prepon a všetky iné ženské hviezdy nášho dúhového sveta, ktoré už nie sú vzácne. Zovšedneli a to je celkom strašné. Samozrejme, písanie druhej knihy by mohlo byť vhodnou zábavou, ale mne sa nechce. Múza ma odkopla a ja tu píšem tento nezmyselný článok.

 

Uvedomujem si vážnosť situácie, ale nesmiem si ju pripustiť. Ak by som si ju pripustila, dopovala by som sa xanaxom,  púšťala si premotivovaného Majka Spirita  a asi by som vykúpila posledné balenia ryže. Pretože ryža je to, čo by som chcela pred koncom svojho života jesť .

Patálie v komfortnej zóne

03.07.2020

Čo dáš – dostaneš, len neviem, kedy som odovzdala toľko úžasného dobra, ktoré sa mi trochu prilepilo na prsty. Tá smola sa mi prilepila na päty a je to ako prepad do stredu horúceho asfaltu. To je to, čo nikto nechce. Ešte nedávno som sa teatrálne sťažovala na prácu v hoteli, ktorá ma za dva dni ubila ako poľovníckeho psa. Nieže by som nechcela pracovať, ale [...]

Čo je skutočné a čo nám len predostrela spoločnosť?  

13.06.2020

Včera som so svojou priateľkou viedla zaujímavý rozhovor. Teda viedla… skôr som mala akúsi filozofickú prednášku pred zaspávaním a to sa stalo podnetom pre tento článok, ktorého nádych bude trochu iný, než ten, na aký ste si už u mňa zvykli. Prejdime rovno k veci. Narodíme sa, dajú nám meno, naučíme sa jesť, prestať plakať, piť, stáť na nohách, [...]

COVIDANT 2020

12.05.2020

pocasie-5-8-2020

Mraky miznú, prichádza druhá vlna horúčav

04.08.2020 21:57

Dážď len sporadicky, vyjasnenie, ustálenie počasia a opäť teplo. Začne sa druhá vlna horúčav. Kam môžu stúpnuť teploty?

Libanon, výbuch

Masívne výbuchy v Bejrúte zabili veľa ľudí, svet ponúka pomoc

04.08.2020 20:47, aktualizované: 23:33

Libanonskou metropolou Bejrút otriasli silné výbuchy, ktoré zabili desiatky ľudí, zranili ďalšie tisíce a zdemlovali mesto. Svet ponúka pomocnú ruku.

Prešov, výbuch plynu, panelák

Prešovská radnica nezaplatí milión eur za asanáciu vybuchnutého paneláku

04.08.2020 20:00

Prešov sa odvolal na posudok z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity, podľa ktorého reálne náklady predstavujú niečo vyše 781–tisíc eur.

vypocutie kandidatov na ustavnych sudcov, Fico,

Fico: Výber predsedu ŠTS bude politické rozhodnutie bez ohľadu na odbornosť

04.08.2020 19:01

Robert Fico dodal, že médiá už zrejme vybrali budúceho predsedu ŠTS, pričom podotkol, že je to jeho dobrý známy a tykajú si.

Neullior.Aeternum

Volám sa Neullior. Volajte ma Neullior.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 23156x
Priemerná čítanosť článkov: 1286x

Autor blogu

Kategórie