Založ si blog

COVIDANT 2020

Covidant. Celkom schopné pomenovanie pre tohtoročných maturantov. Som jedným z nich. Dúfam, že moje maturitné vysvedčenie bude brané vážne. My prirodzení intelektuáli sme to zvládli so skvelým priemerom. Chválim sa, keď ma už nikto iný nepochváli.

Neviem, čo urobim s oznamkami, ktoré mi doma ležia bez fotografií. Desať som sa rozhodla venovať spolužiačke. Dve preto, že má dve mená a zvyšné celej jej rodine, pretože mi počas štyroch rokov vždy ochotne požičala perá. A ja som ich pravidelne strácala. Toľko málo z mojej vďaky.

Prihlášku na vysokú školu v Českej republike som sa tento rok rozhodla nepodať aj pre stále uzatvorené hranice, prísne opatrenia a nezodpovedané otázky. Podám si ju ďalší rok, zatiaľ sa môžem trápiť na trhu práce a ďakovať nebesám, ak sa niekde uchytím.

Ako grafik digitálných médií to nebude žiadna rozprávka. Grafické firmy a agentúry o absolventov nejavia záujem, slovenské učebné plány sú nastavené veľmi povrchne, požiadavky na grafika juniora sú nastavené príliš vysoko a mal by zvládať toho toľko, čo v zahraničí zvládajú traja ľudia, a ešte k tomu ide vždy o samostatne platenú pozíciu. U nás to nehrozí. Tu nám ponúknu hrdinskú minimálnu mzdu. Tlačiarenské stroje sme v odbore nevideli ani z diaľky, sieťotlač je pre nás len teoretický pojem. Na životnosť to jednoducho bez kontaktov a zákazok necítim.

Okrem klikania na myš, písania a čítania, som manuálne absolútne nezručná. Práca za pásom mi nepôjde rovnako ako administratívne záležitosti. Umenie a kultúra bude moj smer a to neznie momentálne veľmi dobre. Žiadna hviezda zo Smotánky a miliónový Mercedes pred domom. Ešte nie.

Predstavy o živote a príjemnom kariérnom raste padajú. Pracujem od šestnalstich rokov a moj posun bol z obyčajnej reštaurácie do tej hotelovej. Ale gastro nie je smer pre mňa. Ľudia sú milí a niekedy vôbec nie sú milí. Kričia a dávajú mi za vinu všetko dianie sveta.

Takže dnes pozerám Kapitána Ameriku, vytváram motivačné listy a dúfam, že ak mi Boh nadelil len dobré komunikačné zručnosti slovom aj písmom, tak má so mnou naozaj dobrý plán. Dúfam, že lepší ako s ministrom zdravotníctva, pre ktorého je Jóga nástrojom diabla.

Zdroj: Autor

 

 

Patálie v komfortnej zóne

03.07.2020

Čo dáš – dostaneš, len neviem, kedy som odovzdala toľko úžasného dobra, ktoré sa mi trochu prilepilo na prsty. Tá smola sa mi prilepila na päty a je to ako prepad do stredu horúceho asfaltu. To je to, čo nikto nechce. Ešte nedávno som sa teatrálne sťažovala na prácu v hoteli, ktorá ma za dva dni ubila ako poľovníckeho psa. Nieže by som nechcela pracovať, ale [...]

Čo je skutočné a čo nám len predostrela spoločnosť?  

13.06.2020

Včera som so svojou priateľkou viedla zaujímavý rozhovor. Teda viedla… skôr som mala akúsi filozofickú prednášku pred zaspávaním a to sa stalo podnetom pre tento článok, ktorého nádych bude trochu iný, než ten, na aký ste si už u mňa zvykli. Prejdime rovno k veci. Narodíme sa, dajú nám meno, naučíme sa jesť, prestať plakať, piť, stáť na nohách, [...]

Môj Boh sa skryl za mesiac

10.05.2020

Znovuzrodenia sú namáhavé. Opúštam svoje bytostné ja. Aspoň na chvíľu. Aspoň na meter ďalej od života. Môj vlastný Boh sa niekde plazí a ja ho nechcem hľadať. Nie je ako váš Boh, pred ktorým sa chodíte spovedať a nie je to ten, ktorého sa pýtate “Bože, prečo?”. Ten môj sa predomnou vyzliekol a povedal, že neverí v nahotu. Je to len obyčajná ľudská hruď a [...]

STU, FIIT, Fakulta informatiky a informačných technológií STU

Akademický senát STU neodvolal dekana fakulty informatiky

13.07.2020 20:42

Za návrh odvolať dekana Ivana Kotuliaka bolo 18 členov senátu, proti 13 členov a traja sa zdržali. Na odvolanie bolo potrebných 23 hlasov.

zbraň, pištol

Česká vláda schválila návrh, ktorý do ústavy zavedie právo na zbraň

13.07.2020 20:10

Zbraňou môže byť podľa správy všetko, čo urobí zásah voči ľudskému telu dôraznejším.

Poland Presidential Election

Rozdelené Poľsko si vybralo Dudu

13.07.2020 20:00

Je Poľsko polarizovaná spoločnosť? Potvrdzujú to prezidentské voľby, ktoré vyhrala súčasná hlava štátu Andrzej Duda?

Ivan Korčok

Korčok: Vzťahy medzi EÚ a Tureckom sa kontinuálne zhoršujú

13.07.2020 19:01

Podľa jeho slov správanie Turecka nezodpovedá ani jeho členstvu v NATO.

Neullior.Aeternum

Volám sa Neullior. Volajte ma Neullior.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 22060x
Priemerná čítanosť článkov: 1226x

Autor blogu

Kategórie