Založ si blog

Môj Boh sa skryl za mesiac

Znovuzrodenia sú namáhavé.

Opúštam svoje bytostné ja. Aspoň na chvíľu. Aspoň na meter ďalej od života. Môj vlastný Boh sa niekde plazí a ja ho nechcem hľadať.

Nie je ako váš Boh, pred ktorým sa chodíte spovedať a nie je to ten, ktorého sa pýtate “Bože, prečo?”.

Ten môj sa predomnou vyzliekol a povedal, že neverí v nahotu. Je to len obyčajná ľudská hruď a človečiny sa nikdy nedotkol. A tiež by ma nikdy nezjedol, iba by ma preklial tým najsmiešnejším spôsobom. Povedal by, že budem do konca života dýchať z hlboka a ja by som dýchala. Neviem, kde je môj koniec života, iba verím, že tam svieti jarné slnko a ťažké ticho premývjú posledné augustové búrky. Nemám rada leto. Mám rada koniec augusta – môj Boh to vie. Včera sa chcel premenovať, no nevie ako sa volá teraz. Ja tiež nie.

Nikdy mi nepatril, ale je môj. Nikdy nič nesľúbil, ale nenechal ma umrieť. Nikdy nič nespravil a to bolo to najlepšie čo mohol spraviť. Nič. Odniesla som svoje unavené telo do kúta izby, počas ťažkého nádychu som si utrela krv z pier. Nikdy mi nechutila moja krv. Stále chutí sladko ako to najdivnejšie “sladko” aké som poznám.

Neviem ako ďaleko od svojho tela som, ale ak umriem, nepoznám cestu do neba, takže pôjdem rovno do pekla. A nech ma straší moje špinavé svedomie, ktoré ma väčšinu času počas života nehrýzlo, a nech plačem za starými slzami, a nech mi červená nepristane a nech sa už nikdy nevyznám v kompase. Podľa mna je sever všade. Nebudem prosiť môjho plaziaceho sa Boha o záchranu. Dôverujem jeho zvrátenej náhode. Kopne ma do rebier, keď uzná za vhodné, že už je čas a ja sa odnesiem sama.

Sa sa vyzlečiem. Sama sa položím do bielej plachty. Sama príjmem plesknutie bičom po chrbtici. Sama zakvílim. Sama si odpustim, ak dopustím nezmazateľné purpurové stopy. Súkromná hanba neprekročí za moju spoločnosť. Jedinú a živo uviaznutú v pravom uhle detskej izby bez svojho vlastného plaziaceho sa Boha pod tromi vrstvami popraskaného olova v strede Tichého mora.

Neullior Aeternum – Pomiluj ma, keď umrie láska (2019)

Zdroj: autor 

Patálie v komfortnej zóne

03.07.2020

Čo dáš – dostaneš, len neviem, kedy som odovzdala toľko úžasného dobra, ktoré sa mi trochu prilepilo na prsty. Tá smola sa mi prilepila na päty a je to ako prepad do stredu horúceho asfaltu. To je to, čo nikto nechce. Ešte nedávno som sa teatrálne sťažovala na prácu v hoteli, ktorá ma za dva dni ubila ako poľovníckeho psa. Nieže by som nechcela pracovať, ale [...]

Čo je skutočné a čo nám len predostrela spoločnosť?  

13.06.2020

Včera som so svojou priateľkou viedla zaujímavý rozhovor. Teda viedla… skôr som mala akúsi filozofickú prednášku pred zaspávaním a to sa stalo podnetom pre tento článok, ktorého nádych bude trochu iný, než ten, na aký ste si už u mňa zvykli. Prejdime rovno k veci. Narodíme sa, dajú nám meno, naučíme sa jesť, prestať plakať, piť, stáť na nohách, [...]

COVIDANT 2020

12.05.2020

Loď

USA oficiálne odmietli nároky Číny v oblasti Juhočínskeho mora

13.07.2020 22:18

Šéf americkej diplomacie zároveň prisľúbil podporu spojencom a partnerom USA v regióne.

Afganistan Kábul Výbuch

Útok na sídlo tajnej služby v Afganistane si vyžiadal 11 mŕtvych a 63 zranených

13.07.2020 21:44

Útok odštartoval samovražedný atentátnik, ktorý pri vchode do komplexu odpálil auto naložené výbušninami.

STU, FIIT, Fakulta informatiky a informačných technológií STU

Akademický senát STU neodvolal dekana fakulty informatiky

13.07.2020 20:42

Za návrh odvolať dekana Ivana Kotuliaka bolo 18 členov senátu, proti 13 členov a traja sa zdržali. Na odvolanie bolo potrebných 23 hlasov.

zbraň, pištol

Česká vláda schválila návrh, ktorý do ústavy zavedie právo na zbraň

13.07.2020 20:10

Zbraňou môže byť podľa správy všetko, čo urobí zásah voči ľudskému telu dôraznejším.

Neullior.Aeternum

Volám sa Neullior. Volajte ma Neullior.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 22066x
Priemerná čítanosť článkov: 1226x

Autor blogu

Kategórie