Založ si blog

Protiklady sa priťahujú a minúta ticha za Paríž

Fakt, že moja úžasná polovička nie je stotožnená s mojim spevom je už jasné. A nebudeme to radšej nazývať spevom, pretože by to určite veľmi rada podotkla, ale keďže som autorkou príspevku ja, tak nemôže (sentimentálny výdych). Taktiež nie je stotožnená s mojím varením a celkovým pohybom v kuchyni. Špenátová štrúdľa rovná sa pečený špenát a príloha? No predsa lístkové cesto. Jamie Oliver by ma nielen, že nepotľapkal po chrbte, ale zrejme by ma ani len s radosťou a hrdosťou neopľul. Tak čo… Už teraz sa teším na moju neoblomnú energiu, chuť a snahu, vytvoriť v kuchyni niečo schopné pri sledovaní kuchárskych programov, kuchárskych kníh a kuchárskych instagramov. Tisíckrát moja drahá zmrští nos, zodvihne obočie a zježia sa  jej aj tie chlpy, ktoré nemá. A to si naozaj dosť verím, keďže nerozoznám kuracie mäso od hovädzieho.  Snaha sa cení, dúfam…

 

Zdroj: autor.

Rada by som podotkla, že som do nášho vzťahu vstúpila s mnohými benefitmi, ale opak je zrejme pravdou pravdúcou. Zatiaľ, čo ja môžem kričať “čierna”. Presne tak. Moja priateľka môže kričať “biela” so všetkými benefitmi, ktoré na stranu svetla patria. Nebudem písať,že  na stranu “bielych”, pretože by to bolo príliš. Ak poviem, že niečo neviem, ona to vie tisíckrát lepšie. Niekedy mám pocit, že to vie aj za mňa.

Uvediem príklady. Vie šoférovať. Áno, spravila som autoškolu, ale reálne som odjazdila 50 kilometrov aj s fajčiarskou prestávkou na parkovisku pri Tescu. Neviem pozdĺžne parkovať a vôbec mám problém s reálnym odhadom vzdialenosti. Chvalabohu, že stále nemám auto – asi. Neviem malú násobilku. A čo moja skvelá polovička na to? Vie z hlavy spočítať čísla, ktoré nie sú párne, nekončia nulou a radia sa k dvojmiestnym. O prevode českej meny na euro nebudem písať, ale to vie tiež. Ja zatiaľ počítam 20+60 na prstoch. Áno, na prstoch, že dva plus šesť … to máme .. to máme … ehm…. a po pól roku sa odvážim povedať nahlas výsledok. Ale viem sa celkom dobre citovo rozhodiť, písať o krutosti sveta, písať o láske, písať o nesmrteľnosti chrústov a moje vnútro tvorí metafory, z ktorých som občas sama prekvapená. A dobre.

 

Nočnou prokrastináciou pri filme Colette/ príbeh vášne,  sa moje domnienky o umeleckom alias bohémskom živote len potvrdili. No Paríž v 19.storočí si v zapadnutom slovenskom meste nevychutnám, ale už by som asi ani nechcela. Klamem. Francúzske 19.storočie znie pre mňa ako vhodný spisovateľský raj. Synonymický slovník na mňa vyhodil vhodné  ekvivalenty slova „bohémsky“ ako napríklad nezodpovedný, ľahkomyselný, nedisciplinovaný, bujarý. Pomaly som prehltla, pretože to už vôbec neznie tak skvele, pretože to opisuje celú moju existenciu, pretože je to priame a ja sa s tým nechcem stotožniť. Chcem, nechcem, musím. Vždy som sa to snažila vyargumentovať aspoň vyplazením jazyka, ale keď vám to podhodí pod nos synonymický slovník, tak to tak bude. Ale zoberiem to veľmi pozitívne a ako dar, pre moju skvelú polovičku, ktorá vďaka mojim (ne)znalostiam nespozná nudu. Nie, oblečenie si v hoteloch nevybalím a neuložím ho do rovnomerných stĺpcov zatiaľ čo ona áno. Je ten typ, ktorý by mohol riadiť celý svet. Tiež naháňam pouličné mačky, pýtam sa nelogické otázky a vytváram si  nereálne predstavy o živote, takže  ja by som svet riadiť nemohla.

Ale ak sa protiklady priťahujú, je mojim najlepším protikladom, pretože vie všetko, čo ja nie.

Vykorisťovanie autora alebo ako si z neho spraviť handru

15.09.2020

Vydavateľ sa nechce rozpisovať o príčinách, tak to napíšem zaňho. Príčinou sporu je, že HRUBÝM SPÔSOBOM PORUŠILI AUTORSKÝ ZÁKON a knihu vydali a distribuovali bez PLATNEJ VYDAVATEĽSKEJ ZMLUVY. Áno, podala som trestné oznámenie. Okrem iného vydavateľ ani nerešpektoval zákon o povinných výtlačkoch do knižníc v zmysle zákona (Zákon č. 212/1997 Z. z.) Je [...]

Dožijem sa výsledkov vyšetrovania?

08.09.2020

Dnes mi bol zaslaný komentár , ktorý uverejnila na svojom profile riaditeľka vydavateľskej sekcie vydavateľstva, ktoré vydalo moju knihy Pomiluj ma, keď umrie láska, . Z mojej strany bolo podané trestné oznámenie vo veci porušenia autorských práv a prokuratúra už postúpila vec orgánom činným v trestnom konaní. Nie len, že mi „ukradli“ knihu resp. vydavateľská [...]

Čo je skutočné a čo nám len predostrela spoločnosť?  

13.06.2020

Včera som so svojou priateľkou viedla zaujímavý rozhovor. Teda viedla… skôr som mala akúsi filozofickú prednášku pred zaspávaním a to sa stalo podnetom pre tento článok, ktorého nádych bude trochu iný, než ten, na aký ste si už u mňa zvykli. Prejdime rovno k veci. Narodíme sa, dajú nám meno, naučíme sa jesť, prestať plakať, piť, stáť na nohách, [...]

KGB / Špión /

V USA vydražia špionážne pomôcky KGB z čias studenej vojny

27.10.2020 09:29

Záujemcovia môžu získať dámsky rúž, ktorý je v skutočnosti pištoľou, peňaženku so skrytou kamerou či hotelové odpočúvacie zariadenie.

koronavírus, Taliansko, Turín

ONLINE: Pre opatrenia proti vírusu Európania strácajú nervy

27.10.2020 06:00, aktualizované: 09:33

Nové sprísnené opatrenia nesie veľa Európanov ťažko. V Taliansku vyšlo do ulíc niekoľko stoviek ľudí, skončilo sa to potýčkami s políciou.

Igor Matovič,

Na veľké testovanie chýbajú zdravotníci, musí sa stihnúť za dva dni

27.10.2020 06:00

Len dva dni sú vyhradené na to, aby sa po pilotnom testovaní v štyroch okresoch plošne otestovalo celé Slovensko.

Donald Trump a Amy Coneyová Barrettová

Barrettová sa stane sudkyňou Najvyššieho súdu USA, Senát ju schválil

27.10.2020 03:40

Americký Senát v pondelok definitívne schválil nomináciu Amy Coneyovej Barrettovej na post sudkyne Najvyššieho súdu Spojených štátov.

Neullior.Aeternum

Volám sa Neullior. Volajte ma Neullior.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 25789x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu

Kategórie