Založ si blog

Patálie v komfortnej zóne

Čo dáš – dostaneš, len neviem, kedy som odovzdala toľko úžasného dobra, ktoré sa mi trochu prilepilo na prsty. Tá smola sa mi prilepila na päty a je to ako prepad do stredu  horúceho asfaltu. To je to, čo nikto nechce.

Ešte nedávno som sa teatrálne sťažovala na prácu v hoteli, ktorá ma za dva dni ubila ako poľovníckeho psa. Nieže by som nechcela pracovať, ale pracovať s idiotmi je o inom. Kto je Boh? Kto je Boh? Vraj ten pán v obleku s rasistickými poznámkami. Štyri hviezdy neznamenajú hviezdny plat a minimálka je absolútna láskavosť. Koniec. Nenapíšem meno hotela, pretože si robia meno podľa jedálnych lístkov, ktoré sú väčšou tragédiou ako Comic Sans ( pre neznalých, Comic Sans je font písma, ktorý nechcete spoznať,  zrejme ho už poznáte, je nesmrteľne vážny. Smrteľne umiera. Vražda grafika).

Niekedy sa bojíme opustiť pracovné miesta, školy, rodiny alebo priateľské vzťahy, pretože máme strach z toho, čo bude. My nevieme, čo bude. Nemáme istotu a sme ako loď plávajúca v otvorenom oceáne. Pod nohami žiadna zem. Chceme istotu, ale bojíme sa pustiť vecí, ktoré nás ničia. Tiež som to robila, pretože peniaze, pretože jesenné kabáty, a ak prídem o prácu, nebudem mať už vôbec žiadny, pretože výdavky a povinnosti a  odpoveďou má byť práca, v ktorej človek robí otroka. Bodka. Všetkým na svete by som priala presný opak tohto utrpenia.

Podala som prvú najrýchlejšiu výpoveď vo svojom živote. Keď som opustila hotel cez recepciu poslednýkrát, spadli mi zo srdca všetky veľké kopce. Tri dni som sa nevedela spamätať a tri dni som prespala.

Teraz sedím doma a užívam si obdobie po pandémii a prvej vlne, ktorá u nás ani nezačala, chvála pánu eM. Nostalgicky spomínam, ako som sa svojej učiteľke ekonómie dušovala, že nikdy v živote nebudem pracovať v marketingu, že nikdy v živote nebudem riešiť dopad reklamy. Že nikdy nebudem grafikom digitálnych médií.  O hodinu neskôr som sa dušovala inej učiteľke, že grafický dizajn je môj plán B do života, že jedného dňa budem neuveriteľne bohatá a budem mať kamenné panvice. Vraj nie sú praktické, povedala priateľka. Nevadí. Jednu si kúpim tajne. Ale späť k téme. Jednoducho  štyri týždne po maturite som nastúpila do práce a na zmluve mám “ Creative manager &  PPC specialist“. Asi jej to napíšem, určite ma minimálne za monitorom vysmeje.  „Menežér“ v roztrhaných  rifliach sediaci v strede chodníka a objímajúci štvormesačné šteňa labradora, teší ma. Steve Jobs tiež predsa chodil v roláku a rifliach, tak o pár rokov budú rovnaké aj naše čísla na účte, nie len šatník. Ak to nebude do piatich rokov, tak tento článok len potichu stiahnem a napíšem nový s novou čakacou dobou.

Pustila som sa toho, čo ma ničilo  a privádzalo do falošného pocitu komfortnej zóny. Ubezpečenie, že iní sú na tom horšie nie je vhodné. Iní ľudia nežijú tvoj život, iní ľudia nemajú tvoje pocity. V poslednej dobe som si celkom obľúbila “ vojak sa stará, vojak má“. Nikto iný sa o vás nepostará a nikto iný za vás nebude vo všetkých tých vzťahoch, nech sú akékoľvek, pracovno-právne alebo citové, nikto iný ich neprecíti a taktiež ich nikto iný nemôže zmeniť. Logické, však?  A  ako som sa pustila a ako som so strachom vystúpila z falošnej komfortnej zóny, ocitla som sa vo svojej skutočnej komfortnej zóne, pochopila som svoju vlastnú hodnotu.

Občas nemáte čo stratiť. Občas môžete stratou len získať.

 

Zdroj: autor

Čo je skutočné a čo nám len predostrela spoločnosť?  

13.06.2020

Včera som so svojou priateľkou viedla zaujímavý rozhovor. Teda viedla… skôr som mala akúsi filozofickú prednášku pred zaspávaním a to sa stalo podnetom pre tento článok, ktorého nádych bude trochu iný, než ten, na aký ste si už u mňa zvykli. Prejdime rovno k veci. Narodíme sa, dajú nám meno, naučíme sa jesť, prestať plakať, piť, stáť na nohách, [...]

COVIDANT 2020

12.05.2020

Môj Boh sa skryl za mesiac

10.05.2020

Znovuzrodenia sú namáhavé. Opúštam svoje bytostné ja. Aspoň na chvíľu. Aspoň na meter ďalej od života. Môj vlastný Boh sa niekde plazí a ja ho nechcem hľadať. Nie je ako váš Boh, pred ktorým sa chodíte spovedať a nie je to ten, ktorého sa pýtate “Bože, prečo?”. Ten môj sa predomnou vyzliekol a povedal, že neverí v nahotu. Je to len obyčajná ľudská hruď a [...]

pocasie-5-8-2020

Mraky miznú, prichádza druhá vlna horúčav

04.08.2020 21:57

Dážď len sporadicky, vyjasnenie, ustálenie počasia a opäť teplo. Začne sa druhá vlna horúčav. Kam môžu stúpnuť teploty?

Libanon, výbuch

Masívne výbuchy v Bejrúte zabili veľa ľudí, svet ponúka pomoc

04.08.2020 20:47, aktualizované: 23:33

Libanonskou metropolou Bejrút otriasli silné výbuchy, ktoré zabili desiatky ľudí, zranili ďalšie tisíce a zdemlovali mesto. Svet ponúka pomocnú ruku.

Prešov, výbuch plynu, panelák

Prešovská radnica nezaplatí milión eur za asanáciu vybuchnutého paneláku

04.08.2020 20:00

Prešov sa odvolal na posudok z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity, podľa ktorého reálne náklady predstavujú niečo vyše 781–tisíc eur.

vypocutie kandidatov na ustavnych sudcov, Fico,

Fico: Výber predsedu ŠTS bude politické rozhodnutie bez ohľadu na odbornosť

04.08.2020 19:01

Robert Fico dodal, že médiá už zrejme vybrali budúceho predsedu ŠTS, pričom podotkol, že je to jeho dobrý známy a tykajú si.

Neullior.Aeternum

Volám sa Neullior. Volajte ma Neullior.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 23151x
Priemerná čítanosť článkov: 1286x

Autor blogu

Kategórie